Praha 3. května (ČTK) – Odborníci z Evropské unie a ze Spojených států budou dnes v Praze debatovat o způsobu reakce na dezinformační kampaně vedené proti Západu. Na konferenci Stratcom Summit budou hodnotit současné nástroje využívané proti dezinformacím a hledat způsoby, jak tyto nástroje zdokonalit. Mezi vystupujícími bude předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel.

„V posledních letech NATO a občané jeho členských států čelí systematické dezinformační kampani, kterou vedou agresivní režimy, především Ruská federace a (teroristická organizace) Islámský stát,“ uvedli organizátoři konference. Podle nich je hlavním cílem dnešního setkání dostat k jednomu stolu činitele zodpovědné za boj proti dezinformacím a hledat způsoby, jak bránit demokratické společnosti.

Konferenci společně pořádají think-tank Evropské hodnoty a Centrum Wilfieda Martense pro evropská studia. Většina programu bude uzavřená, média mají přístup na první blok konference, který se bude zabývat reakcí Západu na ruskou zahraniční politiku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner