Konkurs do armádního uměleckého souboru Alexandrovci začne po Novém Roce, řekl dnes ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Soubor přišel o šest desítek svých členů při nedělním leteckém neštěstí u Soči.

„Co se obsazení týče, zahájíme po Novém roce konkurs do sboru a do orchestru. Tak se to vždy dělalo, vybírali se ti nejlepší, a tak to také bude,“ prohlásil Šojgu. Zároveň poděkoval podnikům, které poskytly pomoc a umožňují ministerstvu obnovit materiální vybavení souboru.

Ministr zdůraznil, že cílem je udržet dobrou pověst a vysokou úroveň souboru.

Alexandrovci letěli z Moskvy do Sýrie povzbudit ruské vojáky, kteří tam působí na straně vládních jednotek prezidenta Bašára Asada bojujících s opozicí. Letadlo v neděli po mezipřistání v Soči krátce po startu spadlo do moře. Zahynulo všech 92 cestujících, kteří byli na palubě.

Šojgu řekl, že jeho úřad je v kontaktu s rodinami obětí a že podpoří ty, které budou potřebovat další pomoc. „Jde o manželky, o děti, o bydlení,“ upřesnil Šojgu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner