Ajaccio (Francie) 8. dubna (ČTK) – Volební mítink francouzské prezidentské kandidátky a předsedkyně krajně pravicové Národní fronty (FN) Marine Le Penové v korsické metropoli Ajacciu dnes narušila desítka místních separatistů, která vtrhla do sálu. Pořádková služba FN je „brutálně vytlačila“, vypukly hádky a někdo použil slzný plyn, informoval deník Le Monde.

Sál musel být evakuován a schůzka Le Penové s voliči byla narychlo přesunuta do jiné místnosti místního kongresového paláce.

K incidentu se podle francouzského tisku přihlásilo hnutí Ghjuventù Indipendentista. V prohlášení mimo jiné uvedlo, že „nikdy nenechá stranu, jejíž bývalý vůdce (Jean-Marie Le Pen) požadoval pro (vězněné korsické separatisty) trest smrti, bezpečně se pohybovat po ostrově“.

Le Penová získala na Korsice v prezidentských volbách v roce 2012 asi 25 procent hlasů, od té doby se výsledky strany v místních volbách zhoršovaly a pohybovaly se okolo devíti procent.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner