Propadnutí majetku a osm až devět let vězení navrhl pro manžele Kottovy ve středu Krajskému soudu v Praze žalobce Petr Jirát. Měli se dopouštět korupčního jednání týkajícího se veřejných zakázek ve stavebnictví a zdravotnictví. Soud s dalším podezřelým, Davidem Rathem, byl kvůli jeho nemoci odložen.

Při dvoudenním jednání žalobce zmínil zakázky na opravy zámku Bustěhrad a gymnázia v Hostivicích, informuje ČTK. Dalším tématem byly zdravotnické tendry. Z úpravy veřejných zakázek je stíháno devět lidí. Případ Davida Ratha a Lucie Novanské je prozatím odložen.

Podle Jiráta důkazy proti Kottovým ještě zesílily, a proto nebude žalobu měnit. Ve středu žalobce probíral podezřelé zakázky, které probíhaly na Kladensku, nebo modernizaci příbramské nemocnice. Jako důkazy proti obviněným má Jirát odposlechy, Kottův diář a e-mailovou komunikaci.

Rathova kauza se k soudu dostane kvůli nemoci exposlance až v dubnu. Podle obžaloby měl Rath jako hejtman Středočeského kraje manipulovat vypsanými tendry, za které bral úplatky. Rathovi hrozí až 12 let vězení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner