Praha 27. ledna (ČTK) – Krajský sněm TOP 09 dnes vybere nové vedení strany v Praze. Členové pražské organizace budou vybírat nového předsedu, který povede TOP 09 do podzimních komunálních voleb v hlavním městě. Sněmu se zúčastní také europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

O pozici předsedy pražské organizace bude usilovat starosta Prahy 14 Radek Vondra, místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš a radní Prahy 1 Filip Kračmar. Jeden z nich nahradí stávajícího předsedu pražského zastupitele a bývalého radního Martina Dlouhého. Sněm zvolí také nové místopředsedy a členy předsednictva.

TOP 09 v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny získala 5,31 procenta hlasů. V Praze byl její zisk tradičně nejvyšší. V hlavním městě TOP 09 podpořilo 12,64 procenta. V listopadu si strana zvolila nového předsedu, kterým se stal poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil. Ten v čele pravicové strany vystřídal Miroslava Kalouska.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner