Krajští politici ANO stojí za svým předsedou a Sobotku kritizují kvůli častým změnám názorů. Názory premiéra se mění nikoli ze dne na den, ale z hodiny na hodinu, míní krajský předseda hnutí ANO na Vysočině, poslanec Josef Kott. „Je to zvláštní postoj a těžko se k tomu vyjadřovat,“ uvedl.

Podobně mluvil brněnský primátor Petr Vokřál (ANO). „Je to jeden z mnoha dalších kotrmelců v podání pana Sobotky, který za posledních několik dní zažíváme. Z mého pohledu je to parlamentní tragédie. Těžko se mi to komentuje a počkal bych na oficiální kroky, které nastanou,“ uvedl Vokřál.

Poslanec ANO za Pardubický kraj Martin Kolovratník konstatoval, že jemu ani členům hnutí se nelíbí názorové obraty premiéra, podle nich poškozuje obraz ČR v zahraničí i obraz vlády, o které říká, že je úspěšná. „Nevíme, že by se Andrej Babiš dopustil trestného činu. Zapomíná se na závažné kauzy minulých vlád. Sněmovna by měla pracovat dál, dodělat rozpracované úkoly. A ať pak rozhodnou voliči v řádném podzimním termínu,“ uvedl.

Předseda moravskoslezské organizace ANO Josef Bělica označil Sobotkův postup za skandální. „Je to také absolutně nezodpovědné. Plně stojíme za naším předsedou. Má naši podporu,“ řekl ČTK.

„Měnící se rozhodnutí pana premiéra vnímám jako zoufalý čin, který nepřispěje k urovnání politické krize,“ uvedl místopředseda středočeské ANO Milan Pour. Podle dalšího místopředsedy krajské organizace ANO Přemysla Mališe jde ze strany Sobotky o předvolební kampaň. Půl roku před volbami je podle něj odvolání ministra zbytečné.

Podle jihomoravské předsedkyně ANO Taťány Malé je situace důkazem, že premiér nemá kroky připravené. „Nepřemýšlel nad tím, co se může stát. Podle mě prostě ve finále dostal strach,“ řekla ČTK. Politiku na vyšší úrovni je třeba ozdravit a změnit. „Tady se hraje už jen o posty a nepřemýšlí se nad tím, jaké to bude mít dopady na občany,“ řekla ČTK Malá.

Místopředseda ANO v Královéhradeckém kraji, místostarosta Dobrušky a předseda klubu zastupitelů ANO v krajském zastupitelstvu Petr Sadovský dnes ČTK řekl, že má o posledním vývoji pouze kusé informace. „Jsem na jednání, takže jsem se s aktuálním stavem zatím nemohl seznámit,“řekl ČTK.

„Od rána mi chodí esemesky a lidé mi volají a říkají, že je to hrozná šaškárna a ať Babiš vydrží. Je to eskalace uměle vyvolaného problému, že pan Babiš je nežádoucí, a od toho se to vše odvíjí. Je to snaha o jeho diskreditaci,“ řekl předseda středočeské organizace ANO František Petrtýl.

Podle karlovarské hejtmanky z ANO a šéfky Asociace krajů ČR Jany Vildumetzové je tento týden plný nečekaných událostí. „Myslím, že i křišťálová koule by věštění, co se týče záměrů pana premiéra v současné době, vzdala,“ komentovala situaci.

Předsedkyně jihočeského ANO a poslankyně Radka Maxová dnešní Sobotkovo prohlášení příliš nechápe. „Evokuje to ve mně pocit, že pan premiér neví, jak z celé situace ven. Kdyby tento názor prezentoval hned v úterý, mohli jsme si ušetřit tři dny mediálních roztržek,“ řekla Maxová ČTK.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner