Moskva 6. prosince (ČTK) – Kreml nabádá k uklidnění emocí kolem rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o vyloučení Ruska z nadcházející zimní olympiády v Pchjongčchangu. Na dnešní tiskové konferenci to řekl mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov, podle něhož je před zaujetím stanoviska napřed potřeba rozhodnuti analyzovat.

„Nyní je samozřejmě nutné se oprostit od emocí a nejprve dostatečně seriózně analyzovat rozhodnutí, která MOV vůči naší zemi přijal, než vynášet nějaké názory v této věci,“ prohlásil Peskov podle agentury TASS.

Putinův tiskový tajemník rovněž uvedl, že Rusko v souvislosti s rozhodnutím o jeho vyloučení ze zimních olympijských her, které se budou konat v únoru příštího roku v Jižní Koreji, má v úmyslu kontaktovat Mezinárodní olympijský výbor.

„V každém případě si ještě musíme odpovědět na řadu otázek a k tomu jsou potřebné kontakty s MOV. Teď je nezbytné rozhodnout o tom, kdo tyto kontakty povede a jak je povede. Vyjasnit je třeba i řadu dalších technických otázek,“ konstatoval Peskov.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner