Rusko-americké vztahy se nacházejí v žalostném stavu, charakterizuje je „krajní stupeň nedůvěry“. Prohlásil to dnes v Moskvě kremelský mluvčí Dmitrij Peskov v reakci na úterní rozhodnutí americké vlády rozšířit ekonomické sankce proti Rusku kvůli anexi Krymu. Rusko podle Peskova na rozšíření sankcí náležitě odpoví.

Bílý dům vůči Kremlu prosazuje „destruktivní“ politiku, poznamenal Peskov. „S takovou linií nesouhlasíme, protože našim dvoustranným vztahům velmi škodí. Můžeme jen litovat, že ze strany našich amerických kolegů zaznamenáváme tak destruktivní tvrdohlavost,“ dodal.

Vláda USA v úterý zahrnula dalších osm společností a sedm osob na takzvaný černý seznam subjektů, které se předloni na zabrání ukrajinského poloostrova podílely. Je mezi nimi například jedna ruská firma na výstavbu dálnic a ruskou vládou sponzorované dva krymské podniky. Jeden na poloostrově spravuje železnici, druhý přístavy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner