Kreml se distancoval od donbaského teroristy, vraha a válečného zločince Arsena Pavlova zvaného Motorola, který přišel v neděli o život při pumovém atentátu v Doněcku. Jeden z vůdců militantních radikálů, který se podle svědků nezastavil ani před popravou rukojmích, je v doněcké „lidové republice“ oslavován jako hrdina. Státní pohřeb mu povstalci vypraví ve středu.

Ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov dnes novinářům řekl, že „podpora Motoroly není oficiálním stanoviskem Moskvy“. Rusko prý má na donbaské bandity vliv, který ale má své hranice. Schvalování akcí donbaských separatisty je podle Peskova spíše záležitostí ruského veřejného mínění a „nemá oficiální charakter“.

Motorola přišel o život v neděli večer při výbuchu bomby nastražené ve výtahu domu, ve kterém v Doněcku bydlel. Jeho smrt potvrdili proruští bandité i Kyjev. Vůdce doněckých radikálů Alexandr Zacharčenko označil atentát za vyhlášení války a slíbil Kyjevu odplatu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner