Kreml vyzval americkou televizi Fox News, aby se omluvila za výrok, kterým byl ruský prezident Vladimir Putin označen za zabijáka. „Považujeme podobné výrazy zpravodaje Fox News za nepřípustné a urážlivé,“ prohlásil dnes Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Kreml by podle něj dal přednost tomu, aby se televize Putinovi omluvila.

Putina za „zabijáka“ označil moderátor Fox News v nedělním rozhovoru s americkým prezidentem. Reakci Donalda Trumpa se Peskov rozhodl „ponechat bez komentáře“.

„Je hodně vrahů. Také my tu máme hodně vrahů. Myslíte, že naše země je tak nevinná?“ reagoval Trump na prohlášení moderátora Fox News, že Putin je zabiják. Už předtím Trump řekl, že ruského prezidenta respektuje.

Putin, který ovládá ruskou politiku už 17 let, je některými svými kritiky obviňován i z toho, že prý vydal rozkazy k zabití svých kritiků. Kreml a Putin tato nařčení odmítají.

Když loni v lednu britský soudce usoudil, že Putin „pravděpodobně“ schválil zavraždění zběhlého důstojníka tajné služby Alexandra Litviněnka v Londýně, Trump prohlásil, že neviděl „žádné důkazy“ Putinovy viny.

Ruský a americký prezident spolu hovořili telefonicky předminulou sobotu. Bílý dům k telefonátu uvedl, že je začátkem zlepšování vztahů mezi USA a Ruskem. Oba státníci prý hovořili o spolupráci v boji proti terorismu či o Sýrii. O sankcích uvalených Západem na Rusko kvůli ruské anexi Krymu ale podle Bílého domu nemluvili.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner