Ubytovací kapacity o jarních prázdninách v hlavních střediscích Krkonoš jsou v únoru téměř vyprodané. Obsazenost nejvyšších českých hor výrazně zvýšili turisté z Polska a Nizozemska, kde mají školáci v únoru také prázdniny. Bez větších potíží se dá sehnat ubytování v termínech od 4. března. ČTK to dnes zjistila u poskytovatelů ubytování v Krkonoších.

„Zájem o pobyty na horách je vyšší než loni, a to díky skvělým sněhovým podmínkám, kdy se v Krkonoších lyžuje již od začátku prosince. Čeká se výborná sezona,“ řekl ČTK majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura. Mimořádný zájem je podle něj o víkendové ubytování. „Minulý víkend byl ve Špindlerově Mlýně zcela vyprodaný. Zájemcům jsme se snažili zajistit ubytování ve Vrchlabí,“ řekl.

První polovina února je podle Jandurova odhadu ve Špindlerově Mlýně vyprodaná zhruba z 90 procent. Druhá polovina února, kdy jsou nizozemské prázdniny, je téměř zcela zaplněna. „Sehnat ubytování v tomto termínu je o štěstí,“ řekl. Zájemci to podle něj musejí zkoušet, do prodeje postupně půjdou pobyty, které odřekli cestovní kanceláře či jednotlivci.

Podobná situace s poptávkou po ubytování na únor je i v Peci pod Sněžkou. „Téměř vše je obsazeno. Lidé chtějí hodně víkendy, ale ubytovatelé preferují turnusy sobota – sobota. Víkendových pobytů tak je velmi málo,“ řekla ČTK Eva Krejčí z infocentra Turista v Peci pod Sněžkou. I současný týden byl podle ní vyprodaný, protože na prázdniny přijeli do Krkonoš Němci. V týdnech po 4. březnu se podle Krejčí dá ubytování sehnat bez problémů. „Sehnat se v březnu dají i kratší pobyty,“ dodala.

Krkonošské areály hlásí nejlepší sněhové podmínky za posledních pět let. Na sjezdových tratích leží až 170 centimetrů sněhu. Na hřebenech hor leží podle informací horské služby zhruba 110 centimetrů sněhu. V lavinových katastrech platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner