Komunistická strana chce využít kampaně pro říjnové senátní a krajské volby k šíření petice, k jejímž požadavkům patří referendum o vystoupení ČR z NATO a zákaz případného vyslání českých vojáků na hranice s Ruskem. Novinářům to dnes řekla poslankyně a předsedkyně pražské KSČM Marta Semelová.

„NATO považujeme za válečnický pakt, který šíří chaos a destabilizuje regiony v celém světě,“ uvedla. Podle textu petice prý NATO rovněž může za humanitární pohromy a „živí teror a migrační vlny“.

Petice žádá vládu, aby nepřipustila „rozmístění cizích vojsk, základen a zbraní na našem území“. Petiční výbor tvoří mimo jiné spisovatelka Lenka Procházková, režisér Zdeněk Troška, europoslanec KSČM Jaromír Kohlíček či mluvčí iniciativy Ne základnám Eva Novotná.

Kampaň k senátním volbám v Praze bude podle Semelové opřena o práci zastupitelů. Prioritami bude práce, bydlení nebo dostupná zdravotní péče. „Chceme se soustředit také na dopravu, mír a bezpečnost,“ dodala Semelová.

Kandidáty jsou v Praze 11 ekonomka a předsedkyně kontrolního výboru Prahy 10 Jana Čunátová, která by mimo jiné chtěla do ústavy vrátit právo na práci. Lektorka bulharštiny Ludmila Nedělková se chce zaměřit na sociální problematiku a potírání kriminality v Praze 10. Zastupitel Prahy 17 Pavel Franěk, bývalý ředitel odboru cestovního ruchu ministerstva pro místní rozvoj, se chce zasazovat mimo jiné o lepší čerpání peněz z fondů EU. Do Senátu bude kandidovat v Praze 6.

KSČM má nyní v Senátu jediného člena, na vlastní senátorský klub v historii horní komory zatím nedosáhla.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner