Otvovický kulturní dům, jenž jeho soukromý vlastník prodává, kupuje zpěvačka Lucie Bílá, která v Otvovicích na Kladensku od dětství žije. Oznámil to dnes starosta Otvovic Josef Purkrt. „Je v kontaktu s obcí. Jsme rádi, že to zůstane v rozumných rukách,“ dodal.

Vedení obce se obávalo, že přijde o prostor pro pořádání společenských akcí, který je v centru obce. Na nákup domu přibližně za deset milionů korun nemá obec s ročním rozpočtem v podobné výši peníze. Do objektu bude také třeba dál investovat. Kulturní činnost by tak v měla v kulturním domě pokračovat. V prosinci by se v něm měl konat i koncert Bílé.

V budově funguje restaurace a má i velký sál, kde se pořádají například plesy, taneční nebo maškarní a řada dalších akcí. Jiný podobný prostor v obci není.

Bílá v září zjišťovala možnosti dotací a případnou pomoc Středočeského kraje u hejtmana Miloše Petery. „Přála bych si, aby dál sloužil svému účelu a nevznikly v něm kanceláře, sklady a malometrážní byty,“ uvedla tehdy zpěvačka.

Objekt po roce 1989 patřil částečně státnímu statku a polovina byla vrácena v restituci původním majitelům. Poté dům odkoupili dosavadní majitelé, ale letos se ho rozhodli prodat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner