Tisíce lidí musely v Berlíně a západoněmeckém městě Koblenc dnes dočasně opustit své domovy kvůli nutnosti zneškodnit nalezené bomby z dob druhé světové války. Informovala o tom agentura DPA.

V hlavním městě se americká letecká puma o váze 250 kilogramů našla v pátek při výkopových pracích u budovy Židovského muzea ve čtvrti Kreuzberg. Policie dnes ráno začala evakuovat lidi žijící v domech v okolí několika stovek metrů. Opatření se podle listu Berliner Zeitung mohlo dotknout až 11.500 obyvatel města. Postižena byla i městská hromadná doprava. Provoz byl přerušen na dvou linkách metra, okolí nálezu bomby musely objíždět i městské autobusy. Jak dlouho bude akce trvat, zatím není jasné.

Dalších 5000 lidí musela dnes německá policie evakuovat z okolí místa nálezu bomby v porýnském městě Koblenc. Nevybuchlá americká puma z druhé světové války byla nalezena už ve středu v hloubce čtyř metrů při stavbě základní školy. Ani zde není jasná doba trvání prací na zneškodnění.

Koncem války před 70 lety svrhly spojenecké letouny na Německo miliony tun munice. V německých městech se dodnes často objevují nevybuchlé letecké pumy, zejména při stavebních pracích. Odborníci odhadují, že jen v Berlíně je pod zemí na 3000 bomb.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner