V souvislosti s tragedií v Berlíně posiluje česká policie s okamžitou platností bezpečnostní opatření u míst s vysokou koncentrací osob. Informoval o tom ministr vnitra Milan Chovanec. V úterý se také sejde zpravodajská skupina, která doporučí další postup. Ministerstvo zahraničí zatím nemá žádné informace o případných českých obětech zřejmého útoku na berlínský vánoční trh, který si vyžádal nejméně devět mrtvých a na pět desítek zraněných.

České televizi (ČT) Chovanec řekl, že nejpozději od úterního rána bude v českých ulicích více policistů, a to i s dlouhými zbraněmi. Zřejmě v úterý ráno se podle ministra také sejde takzvaná zpravodajská skupina, která by případně mohla rozhodnout, zda zvýšit stupeň ohrožení terorismem. „Zatím ty informace k tomu nesměřují,“ dodal Chovanec.

Zda by se do hlídkování v ulicích mohli zapojit i vojáci, ministr vnitra nevyloučil. „Návrat armády připadá v úvahu pouze v případě, pokud bychom zvyšovali ohrožení České republiky teroristickou hrozbou,“ řekl Chovanec ČT. Podle něj zatím není ani žádný důvod posilovat hlídky na česko-německých hranicích.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner