Výzva k pokoji uprostřed velkého utrpení, které zažívá Ukrajina, je hlavním motivem vánočního poselství hlavy řeckokatolické církve na Ukrajině. Informoval o tom Vatikánský rozhlas.

V poselství věřícím, kteří spolu se všemi křesťany východního obřadu oslaví Narození Páně 7. ledna, kyjevský arcibiskup větší připomíná, že pokoj není jen stavem míru, nýbrž je jedním z nejdůležitějších projevů lásky Boha ke svému lidu. Znamená smíření s Kristem, který je pramenem pokoje pro celý svět.

Arcibiskup Svjatoslav Ševčuk nicméně dodává, že nový rok začíná jako další rok války, utrpení a zkoušky ukrajinského národa a zdůrazňuje potřebu vytrvalé modlitby za dar pokoje. Solidarita a soucit mají být křesťanskou odpovědí na rány zasazené válkou, ekonomické potíže, neschopnost vlády a korupci.

Arcibiskup Ševčuk vybízí své věřící také k tomu, aby na svátky pozvali do svých domovů vysídlence a ty, kdo přišli o své blízké a majetek. „Právě tak se v tomto Svatém roce dveře každého domu mohou stát Branou milosrdenství,“ dodal kyjevský arcibiskup.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner