Americká policie našla celkem 47 střelných zbraní na třech různých místech, kde se vyskytoval pachatel nedělního masakru v Las Vegas. Úřady uvedly, že 12 zbraní použitých při střelbě z hotelového pokoje na účastníky koncertu mělo na sobě zařízení umožňující upravit poloautomatickou zbraň na zbraň plně automatickou zajišťující rychlejší střelbu. Do USA se mezitím ze zahraničí vrátila přítelkyně lasvegaského střelce, kterou chce policie vyslechnout.

Zbraně byly nalezeny v hotelovém pokoji a na dvou místech, kde vrah Stephen Paddock pobýval. Byly zakoupeny v Nevadě, Utahu, Kalifornii a Texasu a šlo o směs pušek, pistolí a brokovnic. Žádná zbraň nebyla vyrobená podomácku.

Zástupce šerifa Kevin McMahill na tiskové konferenci řekl, že Paddock umístil do kukátka dveří svého hotelového pokoje kameru a další dvě instaloval do chodby, patrně aby viděl přicházet zásahovou jednotku. Jedna z těchto kamer byla v jídelním vozíku. Paddock pálil v sériích po dobu devíti až 11 minut.

Agentura AP napsala s odvoláním na nejmenovaného oficiálního činitele, že Paddock několik dní před masakrem poslal na Filipíny 100.000 dolarů (asi 2,2 milionu Kč) a v uplynulých týdnech nahlásil asi deset herních transakcí v hodnotě 10.000 dolarů (asi 220.000 Kč) a více. Střelcův bratr médiím už v úterý řekl, že Paddock byl milionářem, který jmění vydělal investicemi do nemovitostí a vášnivě se věnoval hazardním hrám.

Na Filipínách se v úterý nacházela Paddockova přítelkyně Marilou Danleyová, která dnes dorazila do USA. Na letišti v Los Angeles ji očekávali agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), kteří ji chtějí ještě dnes vyslechnout. Šerif Joseph Lombardo novinářům řekl, že policie doufá, že s pomocí Danleyové získají více informací o Paddockově životě a názorech. Žena, která je australskou občankou, se podle něj rozhodla vrátit do USA, aby očistila své jméno od jakéhokoli podezření, že se zapojila do plánování masakru v Las Vegas. Na jméno své přítelkyně se Paddock ubytoval v hotelu Mandalay Bay, ze kterého v neděli pozdě večer místního času (v noci na pondělí SELČ) střílel.

Paddock při střelbě z 32. patra hotelu zabil 59 lidí a dalších asi 500 zranil. Sám spáchal sebevraždu. Jeho motiv zůstává neznámý. Do Las Vegas dnes přijede prezident Donald Trump. Setkat by se měl s místními politiky, záchranáři i s některými z více než pěti stovek zraněných.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner