Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes důrazně varoval Spojené státy před údajně zvažovanými nálety na letecké základny syrské armády. Tuto možnost podle něj hájí někteří tvůrci politiky ve Washingtonu. Rusko má své síly na dvou z těchto základen a je schopno je bránit, upozornil Lavrov.

„Toto je velmi nebezpečná hra vzhledem k tomu, že Rusko – které je v Sýrii na pozvání legitimní vlády této země a má v ní dvě základny – tam má protivzdušné obranné systémy k ochraně těchto zařízení,“ zdůraznil šéf ruské diplomacie v rozhovoru poskytnutém ruské televizi, jehož text ministerstvo zahraničí zveřejnilo na svém webu.

„Slyšel jsem, že to (možnost úderů na syrské letecké základny) zaznělo z Washingtonu. Jakési anonymní zdroje přemílají informaci o tom, že se nyní v Bílém domě plánuje zvažování různých variant a že taková varianta tam také zazněla,“ řekl rovněž Lavrov. „Myslím, že tam »horké hlavy« nicméně budou uklidněny a budou se v tomto ohledu chovat seriózně,“ dodal.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner