Cestující z egyptské Hurghady zažili ve středu ve slovenském Sliači přistání, na které dlouho nezapomenou. Letoun soukromé společnosti AMC Airlines jel moc rychle, tvrdě dopadl na zem a celý se roztřásl. Na lidi začaly padat věci. Nikomu se nic nestalo. O případu infomovaly slovenské weby.

Mluvčí ministerstva vnitra Danka Capáková podle informací slovenských médií k události sdělila, že při přistání letadla zasahovala kvůli jeho problémům s podvozkem vojenská hasičská jednotka.

„Přistávalo letadlo společnosti AMC Airlines. Při přistání mělo nespecifikované problémy. Po zastavení zůstalo na přistávací dráze. Zabezpečili jsme letadlo a odvoz 113 pasažérů do příletové haly,“ citoval server cas.sk ředitele letiště ve Sliači Rolanda Schallera.

Ředitel přitom zdůraznil, že nikdo nebyl zraněn. Podle cas.sk nicméně musela záchranka přece jen zasahovat, a to kvůli jedné egyptské letušce, která zkolabovala.

Podle svědectví cestujících propukl při přistání na palubě chaos. Když se letoun konečně zastavil, začali ho okamžitě hasit hasiči.

„Dosedlo prudce na zem, následně vyskočilo do výšky a začalo sebou házet. Pootvíraly se příruční skříňky. Vypadly i dýchací masky. Věci padaly lidem na hlavy, na palubě byla neskutečná panika. Pilot prudce brzdil, ale letadlo nezastavovalo. Bylo nakloněné a kouřilo se z něho. Nakonec zastavilo na konci dráhy. Nevím, jestli praskly pneumatiky, nebo se zasekla kola. Zřejmě hořel i motor, protože přijeli hasiči a hasili ho pěnou,“ vylíčil dramatické chvíle jeden z cestujících vracející se z dovolené.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner