Letoun, v němž mezi třicítkou cestujících seděl i republikánský kandidát na amerického viceprezidenta Mike Pence, vyjel při přistání ve čtvrtek večer na newyorském letišti LaGuardia z dráhy a zabořil se v deštěm rozmoklé půdě. Nikomu se ale podle letiště nic nestalo. Informovaly o tom dnes zahraniční agentury.

Boeing 737 letěl z města Fort Dodge ve státě Iowa, kde se Pence účastnil předvolební akce. „Pencovo letadlo vyjelo z dráhy a skončilo v blátě letiště LaGuardia. Na místě jsou auta se záchranáři. Bylo mi řečeno, že všem cestujícím se daří dobře,“ řekla Kellyanne Conwayová, ředitelka kampaně republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa.

„Trump mu zavolal z auta. Kontaktoval guvernéra Pence a je velmi šťastný, že všem lidem na palubě se daří dobře,“ řekla novinářům mluvčí Trumpovy kampaně Stephanie Grishamová. Ujistila, že Pence bude dnes pokračovat v kampani podle plánu.

„Cítili jsme, jak letoun klouže mimo dráhu. Pak se prudce zastavilo,“ uvedla ve stanici CNN jedna z cestujících Elizabeth Landersová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner