Americká média opět nachytala libertariánského kandidáta na prezidenta Spojených států Garyho Johnsona na neznalostech zahraniční politiky. Tentokrát nedokázal odpovědět na otázku, jak se jmenuje severokorejský diktátor, kterým je Kim Čong-un.

Dotaz, zda jméno zná, Johnsonovi položil deník The New York Times. „Znám,“ odpověděl. „Chcete, abych jmenoval,“ odvětil po zopakování otázky.

Johnson v minulosti několikrát ukázal, že v oblasti zahraniční politiky není dobře připraven. Například v září při rozhovoru na téma, jaký je jeho návrh řešení situace v syrském Halabu, jehož část má pod kontrolou armáda a zbytek opozice, se novináře zeptal, co to je Halab. O několik dní později zase nedokázal odpovědět na dotaz zpravodajské televize MSNBC, aby jmenoval jednoho světového vůdce, jehož práci obdivuje.

Ačkoli americké prezidentské volby jsou tradičně kláním mezi republikánským a demokratickým kandidátem, možnost usilovat o křeslo v Bílém domě je otevřená i dalším uchazečům, byť jsou jejich šance mizivé. Libertarián Johnson by ale i tak mohl podle aktuálních průzkumů veřejného mínění získat kolem osmi procent hlasů, což je nejvíce ze všech nynějších alternativních kandidátů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner