Dva libyjští únosci letadla, které v pátek přistálo na Maltě, byli dnes před maltským soudem obžalováni z terorismu a dalších zločinů. Informovala o tom agentura DPA, podle níž jim hrozí doživotní trest. Únosci, kteří stále nesdělili motiv svého činu ani nepožádali na Maltě o azyl, u soudu veškerá obvinění popřeli. O propuštění na kauci nepožádali.

Dva Libyjci ve věku 27 a 28 let unesli v pátek Airbus A320 libyjské státní letecké společnosti Afriqiyah Airways se 118 lidmi, který měl letět na vnitrostátní lince z města Sabhá do Tripolisu. Hrozili, že mají granáty a že stroj odpálí.

Letoun přistál na Maltě, kde se únosci po několika hodinách vzdali policii a propustili všechny cestující i členy posádky. Později se zjistilo, že u sebe měli jen repliky zbraní.

Před soud na Maltě byli pod přísnou ostrahou předvedeni dnes v poledne. Byli obžalováni z terorismu, únosu, použití síly na palubě letadla a omezování osobní svobody.

Podle zahraničních agentur jsou oba únosci stoupenci bývalého libyjského diktátora Muammara Kaddáfího, který zemi vládl od roku 1969 do října 2011, kdy byl zabit během povstání.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner