Oznámkovat práci konkrétních úředníků a dalších pracovníků ve veřejné správě umožňuje web, který založilo občanské sdružení Enter. Cílem projektu je umožnit lidem veřejné hodnocení zaměstnanců státní správy a samosprávy, ale i lékařů nebo učitelů. Za necelé dva týdny od spuštění webu se jich ale na něm podle dnešního zjištění ČTK objevilo jen 35.
„Vytvoření tohoto webu je reakcí na letité volání těch, kteří ve veřejné správě nepracují, ale její zaměstnance ze svých daní platí. Tyto stránky jsou zcela konkrétním počinem, který přináší rovnováhu mezi občana a zaměstnance veřejné správy,“ uvedl předseda sdružení Marián Staněk.
Hodnocení má podle něj umožnit lidem vyjádřit se k práci úředníků bez strachu z případných sankcí za kritiku, vést zaměstnance veřejné správy k zlepšení jejich práce a ovlivnit i jejich odměňování.
Lidé mohou na webu oznámkovat konkrétního pracovníka ve čtyřech kategoriích. Kromě kvality práce mohou ohodnotit jeho odborné znalosti, charakter a úroveň přístupu ke klientům.
Hodnocení zaměstnance lze provádět bez registrace, k dodání nových pracovníků na web už ale registrace potřebná je při zachování ochrany osobních údajů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner