Senátor a starosta Vsetína Jiří Čunek povede lidovce v krajských volbách ve Zlínském kraji. Oznámila to krajská tajemnice lidovců Karla Vaculínová. Kandidátku schválili lidovci na sobotním sjezdu. Čunek vedl lidovce již v minulých krajských volbách, kdy KDU-ČSL získala deset míst v krajském zastupitelstvu a skončila ve volbách druhá, zůstala však v opozici.

Koalici sestavila vítězná ČSSD s třetími komunisty a Stranou práv občanů. Koalice má v pětačtyřicetičlenném sboru 25 hlasů. V opozici jsou kromě lidovců také STAN/TOP 09 a ODS.

Na druhém místě kandidátky lidovců je nyní zastupitel Zlína Miroslav Kašný, na třetím starosta Starého Města Josef Bazala, čtvrtý je starosta Ostrožské Nové Vsi Pavel Botek, následuje ředitelka Centra pro seniory Zahrada v Bystřici pod Hostýnem Šárka Jelínková.

„Volilo se jen prvních pět míst, další pořadí určí krajský výbor až po Velikonocích,“ uvedla Vaculínová. Na 45 míst na kandidátce bylo 65 nominovaných.

Lídry kandidátek již oznámily také další strany, ČSSD povede bývalá senátorka Alena Gajdůšková, lídrem komunistů bude zřejmě náměstek hejtmana Ivan Mařák, Stranu práv občanů povede nejspíš opět náměstek hejtmana Lubomír Nečas. Babišovo hnutí ANO nasadí poslankyni Margitu Balaštíkovou.

ODS povede starosta Vlčnova na Slovácku a krajský zastupitel Jan Pijáček a TOP 09 krajský předseda strany Vlastislav Navrátil. STAN vytvoří společnou kandidátku s hnutím ZVUK 12 a se Zlínským hnutím nezávislých, lídrem bude primátor Zlína Miroslav Adámek (STAN). Do voleb půjde i Strana soukromníků, která má nyní jednoho zastupitele a odporuje ji majitel loterijního holdingu Synot, senátor Ivo Valenta. Kandidovat bude společně se Svobodnými. Společnou kandidátku Strany zelených a Pirátů povede vsetínský zastupitel Michal Berg.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner