Lidovec Jiří Čunek dnes rezignoval na post starosty Vsetína a odešel také ze zastupitelstva města. Odchod z čela radnice slíbil poté, co byl loni v listopadu zvolen hejtmanem Zlínského kraje. Čunka v zastupitelstvu nahradí ředitel obecně prospěšné společnosti Elim Vsetín Jiří Růžička, který se podle Čunka má stát také starostou. Nadále Čunek zastává funkci senátora za Vsetínsko. Navíc nevyloučil, že se na květnovém sjezdu lidovců bude ucházet o funkci předsedy KDU-ČSL.

Osmapadesátiletý Čunek byl starostou Vsetína již v letech 1998 až 2007. Opět byl zvolen v prosinci 2014 poté, co menšinovou koalici lidovců s ANO a STAN podpořili tři zástupci Koalice pro otevřený Vsetín (KOV), která umožnila zvolení starosty a dalších radních. Koalice má v jednadvacetičlenném sboru pouze deset křesel.

V komunálních volbách v roce 2014 získali vítězní lidovci ve Vsetíně šest zastupitelů a ČSSD, ANO a Koalice pro otevřený Vsetín mají po třech mandátech. Komunisté a ODS obsadili po dvou křeslech a jednoho zastupitele mají STAN a TOP 09.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner