Lídrem ČSSD v krajských volbách v Ústeckém kraji bude poslanec Jaroslav Foldyna. ČTK to dnes řekla mluvčí sociální demokracie Eva Gregorová. Rozhodli o tom členové ve vnitrostranickém referendu.

Foldyna získal těsnou nadpoloviční podporu hlasujících členů krajské ČSSD. „Obálku do Lidového domu zaslalo 45,3 procenta oprávněných hlasujících, z nichž 50,7 procenta podpořilo právě lídra kandidátky Jaroslava Foldynu,“ řekla Gregorová ČTK s tím, že Foldyna už předtím získal nominaci krajského výkonného výboru Ústeckého kraje.

Foldyna vedl kandidátku ČSSD v letech 2000, 2004 a také v roce 2008, kdy sociální demokracie krajské volby v Ústeckém kraji vyhrála. Přestože tehdy získal přes 9000 preferenčních hlasů, což bylo nejvíc ze všech kandidujících politiků, hejtmankou se nakonec stala Jana Vaňhová. V roce 2012 Foldyna do krajského zastupitelstva nekandidoval.

Lídry pro krajské volby už v Ústeckém kraji představily KSČM, ODS a hnutí ANO. Jedničkou komunistů bude hejtman Oldřich Bubeníček, občanské demokraty povede starosta Kadaně na Chomutovsku Jiří Kulhánek. Hnutí ANO povede zastupitel Litoměřic, manažer Petr Urbánek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner