Předseda ANO Andrej Babiš ustupuje a zřejmě nebude trvat na tom, aby i ostatní lídři hnutí kandidovali do sněmovny z posledního místa kandidátek. Kolegové to vidí jinak, řekl dnes novinářům na závěr dvoudenního sněmu.

„My žádné doporučení v tomhle směru, myslím si, nebudeme dávat. Já jsem kolegy asi překvapil, protože jsem to s nimi nekonzultoval. V žádném případě na tom nebudu trvat, uvidíme, jak se to ujme,“ uvedl předseda ANO.

Zásah do kandidátek nicméně Babišovi umožňuje změna stanov hnutí, kvůli níž bylo ANO nařčeno představiteli ostatních stran z toho, že se stává diktátorským. Babiš to odmítl jako směšné, v minulosti prý podobnou možnost nikdy nevyužil. Připustil, že to byla chyba, protože hnutí v předchozích volbách podle něho někdy nominovalo špatné kandidáty.

Změny na volebních kandidátkách mohl podle dosavadních stanov z roku 2015 provádět výbor tvořený předsednictvem a krajskými předsedy. Nově tuto pravomoc bude mít kromě výboru i samotný předseda.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner