Srážka pěti obrněných vozidel Pandur u Tábora z loňského listopadu byla podle policejního vyšetřování přestupkem. Vojáci nedodrželi při jízdě bezpečnou vzdálenost mezi vozidly. Případ proto dostal k došetření velitel táborského vojenského útvaru, který by měl rozhodnout o míře zavinění. ČTK to sdělilo tiskové oddělení ministerstva obrany.

Pětice pandurů a osobní auto v Táboře Čekanicích havarovaly loni 4. listopadu ráno, lehce zraněno bylo podle tehdejších informací 11 vojáků, žena a dítě.

Protože součástí nehody bylo civilní vozidlo, vyšetřoval ji táborský dopravní inspektorát. Policie ČR v úterý předala výsledek svým kolegům z Vojenské policie (VP), poznamenala mluvčí VP Lenka Haberová. Podle dřívějších informací policisté čekali na návrat účastníků nehody z nemocenské, aby je mohli vyslechnout.

Policisté následně dospěli k názoru, že hlavní příčinou dopravní nehody bylo nedodržení dostatečné bezpečnostní vzdálenosti mezi vozidly. Vojenská policie dnes podle Haberové spis postoupila veliteli Vojenského útvaru 1825 Tábor, který je pro vojáky správním orgánem. „Správní orgán podezření mající znaky přestupku projedná a rozhodne o míře zavinění,“ dodala Haberová.

Jaká škoda při nehodě vznikla, zatím armáda neví. Mluvčí generálního štábu Jan Šulc ČTK řekl, že ji bude možné vyčíslit až po opravě poničených strojů. Podle spekulací by se měla škoda pohybovat v řádu milionů korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner