Lokální záplavy a rozvodněné řeky na severu Slovenska si vyžádaly nejméně dvě lidské oběti. V pátek večer silný proud potoka strhl auto s dvěma muži, jeden z nich nepřežil. V řece Váh se zase utopil Polák, který se spolu s krajany vydal na splav. V jiné lokalitě byl v potoce nalezen muž, kterého se záchranářům už nepodařilo oživit, příčinu smrti podle policie určí až pitva.

Podle portálu našeKysuce.sk chtěli dva muži ve vesnici Ochodnica, která leží mezi Žilinou a Čadcou, umýt vozidlo a vjeli do místního rozvodněného toku. Voda je ale začala unášet a oba z vozu vyskočili. Mladšímu z dvojice se podařilo zachytit o porost a z vody ho vytáhli místní občané.

Policejní mluvčí Radko Moravčík v tiskové zprávě uvedl, že přivolaná hlídka ani záchranáři druhého muže v pátek nenašli. Tělo devětapadesátiletého muže bylo nalezeno v potoku až dnes ráno.

V obci Hvozdnica nedaleko Bytče byl zase v pátek odpoledne nalezen v místním potoku muž, kterého se již nepodařilo zachránit. Zatím není jasné, zda jeho smrt souvisí s počasím, podle Moravčíka byla v době tragédie v potoce zvýšená hladina vody.

Portál tvnoviny.sk napsal, že splav na rozbouřené řece Váh na severu Slovenska nepřežil pětačtyřicetiletý Polák. Muž vypadl z raftu a voda ho začala unášet. Po vyproštění z vody se ho záchranáři bez úspěchu pokoušeli resuscitovat.

Silné srážky zasáhly v pátek zejména střední a severní Slovensko. Více než tři stovky profesionálních a dobrovolných hasičů pomáhaly při odstraňování popadaných stromů, vyprošťování vozidel, které uvázly v rozvodněných tocích, odčerpávání vody či budování protipovodňových zábran. Policie například uzavřela zaplavenou silnici od Liptovského Mikuláše do největšího lyžařského střediska v Jasné, které pro dnešek zrušilo provoz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner