Muž, který v pátek večer napadl policisty před Buckinghamským palácem v Londýně, opakovaně křičel Alláhu akbar (Bůh je veliký). Podle stanice BBC to dnes řekl šéf protiteroristického útvaru Scotland Yardu Dean Haydon. Výslovně neuvedl, že šlo o teroristický čin, nicméně oznámil, že případ v souladu s protiteroristickým zákonem vyšetřuje protiteroristická policie.

Zvolání Alláhu akbar často používají při svých akcích islamističtí teroristé. Útočník od Buckinghamského paláce byl podle Haydona zatčen v souvislosti s ublížením na zdraví.

Podle policejní zprávy muž přijel k policejnímu autu u Buckinghamského paláce, jenž je sídlem britské královny, a zastavil před ním. Když se mu tři policisté postavili do cesty, vytáhl na ně z auta více než metr dlouhou šavli; britská média zprvu mylně informoval o noži. Policisté útočníka zneškodnili s pomocí pepřového spreje, všichni tři ale při potyčce utrpěli menší poranění.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner