Praha 17. dubna – Lyžařská sezona na českých horách ještě definitivně nekončí. V provozu zůstane ještě nejvýše položené tuzemské středisko Ovčárna v Jeseníkách, příští víkend se bude lyžovat i na Klínovci. Víkendové otevření ještě zvažují v Peci pod Sněžkou, další velká krkonošská střediska ale už o Velikonocích skončila sezonu definitivně, zjistila ČTK.

„Musíme se připravit na letní sezonu, nemá cenu to prodlužovat. Lanovky musí projít kontrolou,“ řekl René Hroneš ze skicentra ve Špindlerově Mlýně. V Harrachově sice dnes sněžilo, ale také tam chtějí areál připravit na léto. Lanovka na Čertovu horu by měla být v plném provozu pro turisty znovu už od května.

Skiareály Špindlerův Mlýn i Pec pod Sněžkou měly o Velikonocích návštěvnost asi tisíc lyžařů denně. V Peci by se svah mohl ještě o víkendu otevřít. Bude záležet na počasí, očekává se chladno i sněžení. Kabinková lanovka na Černou horu ale bude v provozu určitě minimálně pro pěší turisty.

Na Klínovci napadlo přes noc kolem pěti centimetrů sněhu a sněžilo i přes den. O velikonočním víkendu tak jezdily lanovky Dámská a CineStar Express, upraveny byly sjezdovky Dámská, Pařezovka a lyžařská cesta 2a. Předpověď na týden je příznivá a tak bude areál znovu v provozu o víkendu.

Na Ovčárně leží na svazích místy stále přes 80 centimetrů přírodního sněhu. V provozu zůstane vlek B, který pojede celý týden. Podle předpovědi by mělo napadnout až 30 centimetrů sněhu. Pro běžkaře ale už na horách podmínky nejsou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner