Francouzský prezident Emmanuel Macron si přeje, aby Evropská unie zpřísnila sankce proti venezuelské vládě, kterou odsoudil za sérii dalších autoritářských kroků směřujících k potlačení opozice a k upevnění vlastní moci. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Macron při setkání v Paříži se svým argentinským protějškem Mauriciem Macrim řekl, že členské země EU „přijaly individuální sankce proti venezuelskému vedení“, což mělo jen omezený vliv. „Doufám, že budeme moci pokročit vzhledem k nedávným rozhodnutím a k autoritářskému posunu (vlády v Caracasu),“ řekl Macron.

„Doufám také, že další země, které sdílejí naše hodnoty a naše závazky k lidským právům a zjevně jsou ekonomicky mnohem více propojeny s Venezuelou, mohou rovněž přijmout účinná sankční opatření,“ dodal francouzský prezident.

Macron tak reagoval na rozhodnutí venezuelských úřadů zkomplikovat opoziční koalici účast v nadcházejících prezidentských volbách a vyhostit španělského velvyslance.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner