Paříž 3. srpna (ČTK) – Popularita francouzského prezidenta Emmanuela Macrona poklesla oproti předchozímu měsíci o sedm procentních bodů. Ukázal to průzkum institutu YouGov, jehož výsledky byly dnes zveřejněny. Macronovu práci nyní schvaluje 36 procent lidí.

Pokles obliby šéfa Elysejského paláce nastal podle agentury Reuters v době, kdy parlament ostře debatuje o reformě trhu práce a zákonech o etice ve veřejné správě. Kvůli rozpočtovým škrtům a sporům s Macronem zároveň v červenci rezignoval náčelník generálního štábu francouzské armády a vláda snížila příspěvky na bydlení.

Sestupný trend v příznivém hodnocení devětatřicetileté hlavy státu i jejího premiéra Édouarda Philippea potvrzují i další ankety.

Macron už v červenci varoval ministry, aby se se nenechali ukolébat „pohodlím, které jim poskytují dokumenty vypracované jejich úředníky“. „Pokud budete takto pokračovat, za šest měsíců budete nicky,“ uvedl Macron v prohlášení, z nějž široce citovala francouzská média.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner