Maďarsko plánuje posílit ostrahu svých jižních hranic o dalších 3000 policistů. Jde o reakci na nelegální migrační tlaky, které se podle mluvčího vlády zřejmě stanou trvalým jevem. Uvedla to dnes agentura MTI. Na začátku července se na ochraně maďarských hranic podílelo přibližně 10.000 policistů a vojáků.

Mluvčí Bence Tuzson řekl, že ministr vnitra dostal za úkol zajistit nábor a výcvik dodatečných policistů, s čímž začne brzy. Bezpečnostní poradce premiéra Viktora Orbána koncem července prohlásil, že tlak migrantů přicházejících přes Srbsko na maďarské hranice roste a mnozí z nich sahají k násilí, aby se dostali na Západ.

Mluvčí vlády také sdělil, že Maďarsko by se postavilo proti návrhu omezit unijní dotace těm členským zemím, které jsou podle kritiků málo solidární se státy EU nejvíce zasaženými migrační krizí. Omezení dotací již v minulosti připustil německý vicekancléř Sigmar Gabriel. Nyní tento krok podpořili němečtí poslanci Evropského parlamentu. Podle Tuzsona ale mají být otázky dotací a migrace řešeny odděleně.

Mluvčí maďarského kabinetu odmítl sdělit, kolik bude stát kampaň vlády před říjnovým referendem o uprchlických kvótách EU. Výše nákladů prý zatím není jasná.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner