Maďarská vláda spustila dnes tiskovou kampaň, která tvrdě napadá přerozdělování uprchlíků v Evropské unii podle kvót. Vláda hodlá kvóty ještě dnes napadnout u soudu EU.

Mnohé maďarské noviny dnes podle agentury AFP vyšly se slogany vládní kampaně typu „kvóty zvyšují teroristické ohrožení“ nebo „v průměru každých 12 vteřin přijíždí jeden ilegální imigrant do Evropy“.

„Nevíme, jaké jsou jejich záměry“ a „nevíme, kolik teroristů se mezi nimi skrývá“, varuje kampaň, která má pokračovat také v rozhlase a televizi.

Vláda chystá také plakáty s výzvou „Braňme zemi!“

Budapešť už týdny avizuje, že podá žalobu na unijní rozhodnutí o přerozdělení migrantů, což znovu zopakoval premiér Viktor Orbán i v dnešním projevu.

Podání se týká letošního usnesení ministrů vnitra členských zemí EU, podle kterého na základě kvót má být přerozděleno 120.000 uprchlíků. Proti zavedení kvót se při hlasování postavily kromě Slovenska také Česko, Rumunsko a Maďarsko, zatímco Finsko se zdrželo.

V Evropě ale už jsou další statisíce běženců a uprchlická vlna polevuje jen velmi pozvolna.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner