Maďarský ministr vnitra Sándor Pintér dnes přivítal 50 českých policistů, kteří přijeli do Maďarska pomoci s ostrahou hranic. Podle agentury MTI v této souvislosti uvedl, že „státy samy nedokážou břímě ilegální migrace zvládnout, a proto je nutná spolupráce“. Premiér Viktor Orbán mezitím opět kritizoval Evropskou unii za přístup k migrační krizi.

Čeští policisté budou působit na maďarsko-srbské hranici a jejich mise potrvá měsíc. Pintér v souvislosti s jejich příjezdem prohlásil, že země visegrádské skupiny – Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko – projevily při zvládání migrační krize příkladnou spolupráci.

Podle MTI rovněž mimo jiné řekl, že od začátku roku do Maďarska nezákonně vstoupilo 390.000 migrantů.
Předseda maďarské vlády Orbán dnes ve státním rozhlase znovu ostře vyčetl Evropské unii povinný systém pro rozdělení migrantů mezi členské státy. Podle jeho slov o tom bylo rozhodnuto bez respektování názoru veřejnosti a tento krok může vést ke „krizi demokracie“ v Evropě.

„Kdo dal oprávnění evropským vůdcům, nebo některým z nich, aby vedli takovouto politiku? Toto je demokratický světadíl,“ prohlásil premiér. „Kdo a kdy hlasoval pro přijetí milionů lidí, kteří přicházejí ilegálně, a pro jejich rozdělení mezi členské státy EU? To, co se děje, postrádá demokratický základ,“ zdůraznil Orbán. Systém kvót přitom označil za nepodložený, nezákonný a nespravedlivý.

Maďarsko rovněž odmítá přijmout migranty, které chtějí poslat zpět jiné unijní země. Poukazuje přitom na to, že by tito lidé měli být vráceni do Řecka, protože bylo první zemí, v níž vstoupili do EU.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner