Maďarský premiér Viktor Orbán dnes opět podpořil republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Podle agentury Reuters řekl, že Trumpovy názory v otázce kontroly migrace jsou na rozdíl od jeho demokratické sokyně Hillary Clintonové v souladu s národními zájmy Maďarska.

Clintonová podle Orbána podporuje migraci, což Trump stejně jako Maďarsko odmítá. Dodal, že zahraniční plány demokratů jsou špatné pro Evropu a smrtelné pro Maďarsko, zatímco ty Trumpovy znamenají pro Evropu dobro a pro Budapešť život.

Již o minulém víkendu Orbán ocenil Trumpovy protiteroristické návrhy. Ideje „čestného amerického prezidentského kandidáta“ ohledně potřeby lepších zpravodajských služeb a jeho odmítání „vývozu demokracie“ Evropa rovněž potřebuje, řekl Orbán. Dodal, že bezpečnostní politiku navrhovanou Trumpem by si měla vzít Evropa k srdci s cílem vyřešit bezpečnostní krizi, za jejíž příčinu premiér označil nekontrolovanou imigraci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner