Krajský soud v Praze v úterý poslal manžele Kateřinu a Petra Kottovy do vězení na 7,5 roku. Zároveň také přijdou o peníze a cenné papíry, které měli uschovány doma. Podle ČTK by se mohlo jednat až o dvacet milionů korun. Manželé se mohou proti rozsudku odvolat k vrchnímu soudu. Verdikty Krajského soudu v Praze se vztahují i na dalších sedm obžalovaných. Projednávání případů Davida Ratha a Lucie Novanské bude pokračovat až do května.

Za machinace s tendry žalobce Kottovým navrhoval až devítileté tresty. Manželé měli ovlivňovat zakázky ve prospěch předem domluvených firem, hájili se však tím, že manipulace byla kvůli několikerým kontrolám nemožná. Soudce však označil oba manžele za hlavní organizátory korupce, a navrhl proto vysoké tresty.

Naopak pro podnikatelku Ivanu Salačovou vyměřil soud pouze podmínku. Obviněná totiž podle rozsudku od začátku spolupracovala a ke všem činům se přiznala.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner