Manželka izraelského ministra vnitra Silvana Šaloma zveřejnila na sociální síti nevhodný vtip na adresu amerického prezidenta Baracka Obamy. Komentář vyvolal obrovskou vlnu pobouření, rychle ho proto smazala a omluvila se, napsala agentura AFP.

„Víte, jaké je kafe Obama? Černé a slabé,“ napsala Šalomova manželka Judy na komunitní síti Twitter. Ihned se objevily šokované reakce, odsouzení i obvinění z rasismu. „Omlouvám se, byl to hloupý vtip, který mi někdo řekl,“ reagovala poté, co tweet smazala. „Prezidente Obamo, neměla jsem sem tento nemístný vtip, který jsem zaslechla, psát,“ obrátila se přímo k americkému prezidentovi. „Mám ráda všechny lidi bez ohledu na jejich rasu a náboženství,“ dodala s tím, že se omlouvá, jestli někoho urazila. „Doufám, že budu ještě vdaná, až přiletí můj manžel a dozví se, co jsem udělala,“ doplnila.

Silvan Šalom je členem vládní strany Likud premiéra Benjamina Netanjahua. Je ministrem vnitra a zároveň má na starosti strategické vztahy se Spojenými státy. Jeho manželka je známou televizní a rozhlasovou moderátorkou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner