Praha 1. května (ČTK) – Sociální demokracie podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) vždycky bojovala za zájmy poctivě pracujících lidí i těch, kteří i kvůli úrazu či stáří pracovat nemohli. Je v tom lepší než ostatní, uvedla dnes Marksová na prvomájovém shromáždění strany v Praze.

„S ČSSD máte jistotu, že za vás vždycky bude bojovat. A čím bude sociální demokracie v téhle zemi silnější, tím silnější budete vy všichni,“ prohlásila ministryně na Střeleckém ostrově.

Kromě Marksové na shromáždění promluvili také ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, místopředseda strany Petr Dolínek nebo předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček.

ČSSD tak podobně jako další strany využila prvomájový mítink v oranžových barvách ke své propagaci před říjnovými sněmovními volbami. Mezi stánky s občerstvením a dárkovými předměty a oranžovými kyticemi zamíchala stánek s nabídkou svých kandidátů na poslance. Lidé mohli na přistavené mapě Prahy nechat také lístky se vzkazem, co jim v hlavním městě chybí.

Část shromáždění byla určena dětem a jejich soutěžím, dospělým návštěvníkům hráli Václav Neckář se skupinou Bacily, směsice melodií nabídl rovněž zpěvák Jiří Helekal.

Souběžně se shromážděním sociálních demokratů se na protější straně ostrova konala akce anarchistů, do konfliktu se ale oba tábory nedostaly.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner