Maroko oznámilo, že zatklo Belgičana marockého původu, který měl přímé napojení na atentátníky z Paříže. Informovala o tom agentura AFP, podle níž byl zatčen minulý týden v obci nedaleko Casablanky. Podle marockého ministerstva vnitra měl muž „přímé napojení“ na útočníky, kteří 13. listopadu v Paříži zabili 130 lidí.

Muž bojoval v Sýrii proti tamnímu režimu a později vstoupil do teroristické organizace Islámský stát (IS), uvedla agentura Reuters. Ze Sýrie odjel do Turecka, ale navštívil i Německo a Belgii, než přijel do Maroka.

K pařížským atentátům se přihlásilo hnutí Islámský stát. Někteří útočníci měli přímé vazby na Belgii. Patrně jediný dosud žijící přímý účastník atentátů, Salah Abdeslam, je stále na útěku. Belgičanem marockého původu byl i Abdelhamid Abaaoud (28), považovaný za hlavního organizátora masakrů, který zahynul 18. listopadu, pět dní po útocích, při policejním zásahu na pařížském předměstí Saint-Denis.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner