Do širšího vedení hnutí ANO se dostali karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová, místopředseda Sněmovny Radek Vondráček nebo poslanci Ladislav Okleštěk, Roman Kubíček a bývalý místopředseda hnutí Jan Volný. Osm členů předsednictva dnes sněm hnutí vybral hned na první pokus ze 14 kandidátů.

Nejvíce hlasů získala Vildumetzová, pro niž hlasovalo 185 z 210 delegátů. Mezi neúspěšné uchazeče patřil poslanec Martin Komárek, který s 29 hlasy členství v předsednictvu neobhájil.

Ve vedení spolu s Volným zůstal ještě náměstek pardubického primátora Jan Řehounek. Do předsednictva se nově dostali také šéf moravskoslezského ANO Josef Bělica a šéfka třebíčské oblastní organizace ANO Monika Oborná.

Širší vedení ANO bude nově třináctičlenné, rozšířilo se o dva členy – jednoho místopředsedu a jednoho člena předsednictva. Předsedou ANO zůstal Andrej Babiš (dříve KSČ), prvním místopředsedou šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek (dříve ČSSD a Zemědělská strana). Řadovými místopředsedy se nově stali ministři životního prostředí a obrany Richard Brabec (dříve US-DEU, ODS a OF) a Martin Stropnický. Tyto stranické funkce obhájili středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (dříve ODS) a brněnský primátor Petr Vokřál.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner