Manželka teroristy Khalida Masooda, který minulou středu u parlamentu v Londýně zavraždil čtyři lidi, čin svého muže odsoudila. V prohlášení, zveřejněném prostřednictvím policie, uvedla, že je atentátem šokována. Vyjádřila také soustrast rodinám obětí a zraněným popřála rychlé uzdravení.

Rohey Hydaraová, která je podle BBC patrně druhá Masoodova žena, rovněž požádala média, aby „v této těžké době respektovala soukromí rodiny, především dětí“.

Masood byl podle BBC ženatý patrně dvakrát a z těchto svazků měl nejméně tři děti. Už v pondělí skutek svého syna odsoudila také Masoodova matka Janet Ajaová.

Dvaapadesátiletý Masood najel minulou středu autem do lidí na mostě přes Temži a následně pobodal u budovy parlamentu policistu, který později svým zraněním podlehl. Policie poté Masooda zastřelila. K atentátu se vzápětí přihlásil takzvaný Islámský stát (IS). Policie ale uvedla, že Masood nejspíš jednal osamoceně a že nenašla žádné důkazy svědčící o tom, že by měl vazby na radikály z IS nebo Al-Káidy.

Masood, jenž měl pestrý trestní rejstřík, se nicméně podle vyšetřovatelů zajímal o džihád.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner