Masový vrah Charles Manson odpykávající si doživotní trest, který byl podle médií kvůli neupřesněným vážným zdravotním problémům převezen z kalifornské věznice do nemocnice, je zpět v káznici. V sobotu o tom podle agentury AP informovaly kalifornské úřady. Dvaaosmdesátiletý Manson byl usvědčen z osnování vražd sedmi lidí a odpykává si doživotí trest ve věznici Corcoran.

Vězni z amerických nápravných zařízení jsou obyčejně posíláni do nevězeňských nemocnic, pokud potřebují operaci, naléhavou péči nebo akutní stanovení diagnózy. Kalifornský úřad pro nápravná zařízení ale jeho hospitalizaci odmítl potvrdit.

Úřad sdělil, že Manson je nadále ve věznici v Corcoranu, asi sto kilometrů severně od města Bakersfield ve střední Kalifornii. „Nikdy jsme neřekli, že je někde jinde, a zákony nám neumožňují komentovat zdravotní problémy vězňů – to by ale nemělo být chápáno jako potvrzení, že tento chovanec byl nedávno v nemocnici,“ sdělil agentuře Reuters emailem mluvčí úřadu Jeffrey Callison.

List Los Angeles Times a další média tento týden uvedla, že Manson byl kvůli vážným zdravotním problémům převezen minulou neděli z věznice do nemocnice v Bakersfieldu. Podle nejmenovaného zdroje tohoto deníku má problémy se srdcem, zatímco další média informovala o potížích trávícího traktu.

Manson a jeho skupina převážně mladých žen, známá jako „Mansonova rodina“, během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Té bylo tehdy 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství.

Manson, který nosí na čele obrázek hákového kříže, nařídil svým „žákům“, aby náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v Los Angeles v naději, že rozpoutá apokalyptickou rasistickou válku. Při procesu byl prezentován jako samotářský šílenec s obrovskou přesvědčovací schopností.

Manson je ve vězení je od roku 1971 a soud od té doby již dvanáctkrát zamítl jeho žádost o předčasné propuštění. Spolu s ním byli na doživotí odsouzeni čtyři jeho stoupenci – tři ženy a jeden muž.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner