Paříž/Londýn 8. května (ČTK) – Britská premiérka Theresa Mayová hovořila s vítězem francouzských prezidentských voleb Emmanuelem Macronem o odchodu Británie z Evropské unie. Informoval o tom v prohlášení její úřad. Podle něj se oba politici setkají na nadcházejících summitech NATO a G7.

„Dnes večer premiérka mluvila se zvoleným prezidentem Macronem, aby mu srdečně poblahopřála k jeho vítězství,“ sdělil mluvčí Mayové.

„Oba politici krátce diskutovali o brexitu a premiérka zopakovala, že Británie chce silné partnerství s bezpečnou a prosperující Evropskou unií, jakmile ji opustí,“ dodal podle agentury AFP.

„Premiérka a zvolený prezident Macron se těší na setkání a rozhovory na nadcházejících summitech NATO a G7,“ doplnil podle agentury Reuters.

„Francie je jedním z našich nejbližších spojenců a my se těšíme na spolupráci s novým prezidentem v celé řadě našich společných priorit,“ uvedla na adresu zastánce užší evropské integrace Mayová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner