Londýn 31. srpna (ČTK) – Britská premiérka Theresa Mayová dnes ujistila, že hodlá v čele vlády zůstat až do konce současného volebního období v roce 2022. Reagovala tak na spekulace, podle kterých plánuje opustit premiérské křeslo již v létě 2019, informovala agentura AFP. Na jaře téhož roku by měla Británie opustit Evropskou unii.

Spekulace o plánovaném odchodu z funkce se nezakládají na pravdě, uvedla Mayová v rozhovoru poskytnutém stanici Sky News. V rozhovoru s novináři z BBC na otázku, zda hodlá vést konzervativce i do příštích voleb, odpověděla: „Ano. Jsem tu na dlouhou dobu.“

„To co já a moje vláda chceme, není jen dodržet naše sliby ve vztahu k brexitu. Chceme Spojenému království nabídnout lepší budoucnost,“ dodala premiérka, která je v současnosti na návštěvě Japonska.

Pozicí premiérky Mayové značně otřásl výsledek červnových parlamentních voleb. Předčasné hlasování o složení parlamentu Mayová vyvolala, aby získala větší podporu pro své plány týkající se odchodu Británie z Evropské unie. Ve skutečnosti ale Konzervativní strana přišla v parlamentu o absolutní většinu a musela vládu vytvořit s ultrakonzervativní severoirskou Demokratickou unionistickou stranou (DUP).

Volební neúspěch vyvolal spekulace o odchodu Mayové z čela vlády. Bývalý ministr financí George Osborne, kterého premiérka z kabinetu vyhodila, ji označil za „kráčející mrtvou ženu“. Sama Mayová tehdy poslancům řekla, že z „chaosu“, do kterého stranu uvrhla, ji hodlá také sama vyvést.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner