Londýn 12. června (ČTK) – Britská premiérka Theresa Mayová nepláče nad neúspěchem v parlamentních volbách, které sice vyhrála, ale v Dolní sněmovně přišla o většinu. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil britský ministr pro dojednání odchodu z Evropské unie David Davis. Zároveň odmítl slova někdejšího ministra financí ve vládě Mayové George Osbornea o tom, že premiérka je politicky mrtvá.

„Je naším úkolem pokračovat ve vládě v této zemi,“ řekl Davis s tím, že komentáře, jako je ten Osborneův, jsou egoistické. Dodal, že premiérka výsledek přijala, netopí se v slzách a pokračuje v práci.

Konzervativní strana Mayové povede nyní menšinovou vládu, podporu hledá u severoirské Demokratické unionistické strany (DUP). Dohoda ale zatím není hotová.

Davis k tomu nyní řekl, že konzervativci sice budou muset spoléhat na podporu severoirských unionistů, nechystají se ale přijmout všechny názory a politické postoje DUP, jako jsou například nesouhlas s potraty či odmítání svazků osob stejného pohlaví. V médiích se totiž objevily spekulace, že by toryové výměnou za podporu mohli v Británii souhlasit se zkrácením lhůty na potraty, které jsou v Severním Irsku s výjimkou ohrožení života matky nelegální.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner