Londýn 14. března (ČTK) – Britská premiérka Theresa Mayová dnes v parlamentu potvrdila, že vláda počítá se spuštěním procesu odchodu Británie z Evropské unie na konci března. Dodala, že zákon, který vládě umožní takzvaný brexit zahájit a který v pondělí podpořily obě komory parlamentu, podepíše královna v nadcházejících dnech. Pondělní schválení zákona v parlamentu bylo podle ní „určujícím momentem pro celou zemi“.

Mayová také řekla, že parlament uvědomí, až oficiálně aktivuje článek 50 lisabonské smlouvy o fungování unie, čímž začnou rozhovory mezi Londýnem a Bruselem o podmínkách rozluky.

Vůdce opozičních labouristů Jeremy Corbyn vzápětí vládu obvinil, že je „samolibá“, uvedl zpravodajský server BBC. Corbyn řekl, že pokud Británie udělá špatné rozhodnutí, bude za to po mnoho dalších let platit. Parlament by podle něj měl mít právo vyslovit se ke konečné dohodě, kterou Británie s unií uzavře. Mayovou také vyzval, aby se zasadila za práva občanů unie po brexitu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner