Britská premiéra Theresa Mayová vidí v americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi člověka, který se snaží dělat rozhodnutí, jež jsou v nejlepším zájmu Spojených států. Ohledně jeho duševní kondice si starosti nedělá, řekla dnes v rozhovoru pro britskou BBC. Trumpovy schopnosti vykonávat úřad prezidenta USA zpochybnil ve své poslední knize novinář Michael Wolff.

„Když mám co do činění s prezidentem Trumpem, vidím někoho, kdo dělá vše pro to, aby činil rozhodnutí v nejlepším zájmu Spojených států,“ uvedla Mayová. Podle Wolffa se současná americká administrativa potácí od jedné krizi ke druhé a vede ji člověk, kterého vlastní poradci považují za dětinského a pologramotného. Trump Wolffa označil za „podvodníka“, jeho kniha je prý „kompletně smyšlená“. Šéf Bílého domu sebe samého považuje za „vyrovnaného geniálního člověka“.

Mayová také řekla, že Trump navštíví Británii, o dalších podrobnostech však nemluvila.

Britská premiérka chystá v brzké době personální změny ve své vládě poté, co ji v prosinci kvůli sexuálnímu skandálu opustil vicepremiér a šéf kabinetu Mayové Damian Green. Podle britských médií změny začnou v pondělí a svá křesla si udrží šéfové resortů zahraničí, vnitra, financí a ministr odpovědný za odchod Británie z Evropské unie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner