Londýn 8. května (ČTK) – Pokud britská Konzervativní strana zvítězí v červnových parlamentních volbách, dodrží svůj slib a sníží počet přistěhovalců na „desetitisíce ročně“. V projevu ke svým příznivcům to dnes v Londýně prohlásila premiérka Theresa Mayová. Předčasné volby se ve Spojeném království z jejího rozhodnutí uskuteční 8. června.

„Je důležité, abychom pokračovali v prohlášeních, že chceme imigraci omezit na přijatelnou úroveň. Domníváme se, že spočívá v desítkách tisíc,“ řekla Mayová.

Podle agentury Reuters ale navzdory slibům konzervativní vláda od roku 2010, kdy přišla k moci, tohoto cíle nedosáhla. V ročním období mezi loňským zářím a zářím 2015 přišlo do Británie podle oficiálních údajů 273.000 přistěhovalců. Je to o 49.000 méně než v předchozím srovnatelném období.

„Jakmile opustíme Evropskou unii, budeme mít samozřejmě možnost zajistit vlastní kontrolu hranic. Budeme moci zavést vlastní opatření pro osoby, které do Británie přicházejí z EU,“ konstatovala premiérka. „Odchod z EU znamená, že nebude existovat volný pohyb osob jako v minulosti,“ dodala Mayová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner